Sülüntepe Mah. Evliya Çelebi Cad. No:9 Pendik / İstanbul
+90 216 378 1612
info@mercanklimaservisi.com

Sultanbeyli Klima Servisi

Profesyonel Klima Servis Hizmetleri

Sultanbeyli Klima Servisi

Sultanbeyli Klima Servisi

İlk modern anlamda günümüze benzeyen klima Willis H. Carrier tarafından 1902 yılında icat edilmiştir. Yüz yıldan fazla süredir insan hayatında kullanılan klimalar ilk çıkış zamanlarında sadece soğutma amacıyla kullanılmaktaydı. Türkiye’ye klimanın gelişi ve kullanımı 1970’lere kadar dayanmaktadır. Günümüzde ise yaygın olarak ev ve iş yerlerinde kullanılan klimalar ortam ısısını sadece soğutma değil aynı zamanda kış aylarında da ortam ısısının korunması ve artırılması amacıyla kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte birçok farklı marka birbirinden farklı özelliklere sahip modeller çıkarmaktadır. Duvar tipi klima, salon tipi klima, kaset tipi klima, tavan tipi klima, kanallı klima, yer tipi klima, multi klima gibi farklı model ve biçime sahip klimalar mekana ve ihtiyaca göre seçimi yapılıp kullanılır.
Bizleri yaz aylarında aşırı sıcaklardan koruyup serinleten veya kış aylarında soğuklara karşı ısınmamızı sağlayan klimaların bakımlarının yapılması oldukça önemlidir. Özellikle soğuk ve sıcak havaların daha da derinden etkilediği yaz ve kış aylarının başlangıcında klima bakımlarımızın yaptırılması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Yılda en az iki kez bakımlarının yapılması gereken bu cihazların kullanım sıklığına göre bakım aralıkları da değişebilmektedir.
Cihaz bakım, onarım, montaj, kumanda arıza onarım veya temini firmamız tarafından bütçenize en uygun fiyat ve ödeme kolaylıklarıyla hizmet vermekteyiz. Sultanbeyli Klima servisi sektörde edindiği 10 yıla aşkın tecrübesi ve gezici mobil ekipleriyle 7/24 kaliteli hizmet sunmaktadır.

 • 7/24 erişim
 • Tecrübeli ve yetkin personel
 • Orijinal yedek parça temini
 • Uygun fiyatlar ve ödeme kolaylıkları
 • 10 yıla aşkın deneyim
 • Mobil gezi ekip
 • Aynı gün hizmet
 • Tüm marka ve model klimalara servis
 • Çevreci ve doğa dostu hizmet

Sultanbeyli Klima Montaj

Klimaların sağlıklı performans verebilmesi ve uzun ömürlü olması montaj yapıldığı yerin durumu ve montaj işleminin ne kadar sağlıklı ve güvenli yapıldığı ile %100 orantılıdır. Yanlış yapılan montaj işleminde birçok sorun meydana gelebilmektedir. En önemli noktalardan başlıca olanları montaj yapılacak yerin seçimi ve hava akışının doğru sağlanması, kullanılan malzeme kalitesi ve uygun malzeme seçimi, işlemlerin doğru takip edilmesi, iş güvenliği ve cihazın sağlam monte edilmesi, cihaz elektrik ve boru hattının bağlantılarının doğru yapılması, olası gaz kaçağının tespiti ve önlemlerinin alınması ve birçok farklı değişkenin takibinin yapılması gibi hususlar söylenilebilir. Amatörce yapılacak montaj işleminin cihazda verebileceği olumsuz hasarlar ve sizleri maddi anlamda zora sokacak masrafların yanı sıra gerekli önlemler alınmadan yapılan montaj işlemi iş güvenliği açısından sonucu ağır olabilecek kazalar doğurabilmektedir.
Sultanbeyli Klima Servisi olarak montaj ekiplerimizle iş yeri veya evlerinize gelerek öncelikli olarak montaj yapılacak yerin konumunu belirleyerek ve gerekli önlemleri alarak çevreye zarar vermeden montaj işlemine geçmekteyiz. Ücretsiz keşif imkanı sunan firmamız sizlere avantajlı maliyetler ve ödeme kolaylıkları ile yaşam alanlarınızın konforunu ve güvenliğini ön planda tutarak %100 müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet prensibi ile montaj işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Sultanbeyli Klima Bakım

Sultanbeyli Klima Bakım Servisi

Klimalar çalışma prensipleri gereği ortamdan aldıkları havayı filtrelerden geçirerek soğuk veya sıcak hava şeklinde tekrar geri vermektedir. Ortamdan aldıkları hava ile birlikte gözle görülmeyen toz ve partiküller de cihaz filtresinden geçer, zamanla toz ve partiküller cihaz filtresinde toplanarak bakteri üremesine sebebiyet vermektedir. Bu durumda cihazınızda istenmeyen performans düşüklüğü, artan enerji sarfiyatının yanı sıra sizlere ve sevdiklerinize ciddi solunum yolu hastalıkları ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilme tehlikesi riskini barındırmaktadır. Yaşam alanlarımızın yaz, kış fark etmeksizin istediğimiz sıcaklık ayarı çalıştırdığımız klimalar çalıştığı ortamın hava koşulları ve mevsimsel hava değişikliklerine maruz kalmaktadır. Bu durum her elektronik cihazda olduğu gibi bakım ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Müşterilerimizden gelen en çok sık rastladığımız sorunların başında cihazın iyi ısıtmaması veya soğutmaması, kötü kokular gelmesi, artan enerji tüketimi ve sigorta atması gibi şikayetler gelmektedir.
Sultanbeyli Klima Servisi olarak sizlere 7/24 çağrı merkezi desteği sunarak mobil gezici ekiplerimizle aynı gün hizmet sağlamaktayız. Bütün marka ve modellere hizmet vermekteyiz. Klimanızın periyodik bakımlarını eksiksiz bir şekilde tamamlayarak, cihazınızın temizliği, gaz dolumu, elektrik aksamının kontrolü ve ölçümü, boru hattının kontrolü, iç ve dış ünite kablo bağlantılarının kontrolü, hava akışına engel olup olmadığının kontrolü yapılarak %100 müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermekteyiz.

Neden klima bakımı yaptırmalıyız?

 • Cihazının verimli çalışarak ilk günkü gibi performans vermesini sağlamak için
 • Bakteri üremesinin önüne geçerek sizin ve sevdiklerinizin sağlını korumak için
 • Artan enerji tüketimini azaltarak elektrik faturalarınızın kabarık gelmesini önlemek
 • Periyodik bakımları yaptırarak olası arızaların önüne geçmek için
 • Daha uzun kullanım ömrü sağlayarak yaşam konforunuzu arttırmak için
 • Hava akışının sorunsuz sağlanmasıyla temiz hava solumak için

Call Now Button
×