Sülüntepe Mah. Evliya Çelebi Cad. No:9 Pendik / İstanbul
+90 216 378 1612
info@mercanklimaservisi.com

Şile Klima Servisi

Profesyonel Klima Servis Hizmetleri

Şile Klima Servisi

Şile Klima Servisi

Geçmişten günümüze insanlar ısınma ve serinleme ihtiyaçlarına birçok farklı çözüm arayışları getirmişlerdir. Gelin isterseniz klimanın kim tarafından ve ne zaman icat edildiğini kısaca özetleyelim. İlk klimanın mucidi olarak bilinen Willis Carrier, 26 Kasım 1876 yılında ABD’nin New York şehrinde dünyaya geldi. 1901 yılında Cornell Üniversitesi’nden makine mühendisi olarak mezun oldu. Mezun olduktan sonraki dönem bugün hemen hemen her evde veya iş yerlerinde kullanılan klimaların ilk temellerini atmaya başladı. 1904 yılında ABD Patent Enstitüsü’ne başvuru yapan Willis Carrier ‘’Hava İşlem Cihazı’’ patentini aldı. 1913 yılına gelindiğinde ise ofis veya daha büyük alanların soğuması amacıyla paket şeklinde ilk klima modelini geliştirdi. Pervane, motor ve spreylerin ilk kez bir klima modelinde kullanılması bu tarihte gerçekleşmiştir. Takvim yılları 13 Mayıs 1926 yılını gösterdiğinde ise bu kez Willis Carier daha geniş kullanım amaçlı özellikler sunan ev içi klima modelini geliştirdi ve modern anlamda bugün evlerde kullanılan klimaların temelleri de atılmış oldu. O tarihten itibaren evlerde, otellerde, iş yerlerinde, salonlarda, konser alanlarında, restoranlarda, sinemalarda, etkinliklerde, resmi kurum ve kuruluşlarda kullanım alanları çeşitlenerek günümüzde de hemen hemen her kapalı alanda yaygınca kullanılmaktadır. İlk kullanım amacı olarak serinleme olsa da klimalar daha sonraki zamanlarda teknolojik gelişmeler ve farklı model seçeneklerinin çıkmasıyla insanların ısınma ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılmaktadır.
Teknolojinin gelişmesiyle zamanla birçok farklı model ve çeşitle birlikte sayısız marka klima üretimi yarışına girmiştir. İnsanlar bütçelerine ve ihtiyaçlarına yönelik seçim yaparak farklı marka ve modelleri tercih etmektedir. Şile Klima Servisi Sektörde uzun yıllardır çalışan uzman kadrosu ve birikimiyle tüm marka ve model cihazlara servis hizmeti sağlamaktadır. Çalışanlarımıza sürekli eğitimler ve seminerler vererek teknolojik yeniliklere ve gelişmelere karşı güncel tutmaktayız. %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız siz değerli müşterilerimizin klima bakımı, onarımı, montajı, kumanda tamiri, gaz dolumu, işlemlerini sorunsuzca gerçekleştirmekteyiz. Değişimi yapılan yedek parçalar tamamen orijinal olup 1 yıllık garanti kapsamındadır.
10 yılı aşkın tecrübeyle İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası tüm ilçeleri ve Kocaeli ili tüm ilçelerinde faaliyet göstermekteyiz. Gezici mobil servis ekiplerimiz sizlerden gelen çağrılar doğrultusunda anında çözüm imkanı sunmaktadır.

Şile Klima Montaj

Şile Klima Montaj Servisi

Klimalar kullanım amaçları ve yerlerine göre farklı özellikler sunmaktadır. Kullanılan klima modellerini şöyle sıralayabiliriz; duvar tipi klimalar, salon tipi klimalar, kaset tipi klimalar, tavan tipi klimalar, kanallı klimalar, yer tipi klimalar ve multi klimalar. Öte yandan evlerde kullanılan duvar tipi klimalar bile birçok farklı farklı model ve ölçülere sahiptir. Konusunda uzman, eğitimli ve gerekli donanımlara sahip teknik kadromuzla teknik ve idari kurallara uyarak montaj işleminizi gerçekleştirerek, yüksek maliyetler ödeyerek aldığınız klimanızın uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanmanıza imkan sağlarız.
Klima montajını uzman kadrolara bıraktığınızda yetkisiz veya amatör kişilerce yapılabilecek montaj hatalarından kurtulmuş olursunuz. Böylece ilerleyen zamanlarda oluşabilecek büyük ve kalıcı arızaların önüne geçmiş olursunuz. Firmamız ücretsiz keşif hizmeti sunarak montaj yapılması gereken en uygun konumu belirlemektedir.

Uzman teknisyen ve montaj ekipleri tarafından yapılan montaj işleminde:
 • Cihazınızın montajı için gerekli ölçümler alınarak en ideal nokta belirlenir.
 • Gerekli güvenlik önlemleri alınır.
 • Çevreye zarar verilmeden işlem gerçekleşir.
 • Hava akışının sağlıklı gerçekleşmesi sağlanır.
 • Doğru ve orijinal malzeme kullanılır.
 • Cihazda ciddi sorun yaratabilecek arızaların önüne geçilir.
 • Isınma ve soğutma değerlerine daha hızlı ulaşılır.
 • Daha verimli çalışan klimanız faturalarınızda tasarruf sağlar.
 • Cihazınızın garanti kapsamından çıkmasını önlemiş olursunuz.

Klima montajını profesyonel bir destek alarak gerçekleştirerek bütçenizi sarsmayacak uygun maliyetle cihazınızdan maksimum verim ve uzun yıllar sorunsuz kullanım deneyimine sahip olursunuz.

Şile Klima Bakım

Şile Klima Bakım Servisi

Özellikle yaz ve kış aylarında sıklıkla kullandığımız klimalar marka ve modeli ne olursa olsun bakıma ihtiyaç duymaktadır. Ortam ve dış hava koşulların etkisiyle zamanla klimamızda bazı dezenformasyonlar meydana gelmektedir. Klimamızın eskisi kadar verimli çalışmaması, klimanızdan kötü kokular gelmesi, su damlatma sorunu, ısıtma ve soğutma değerlerine istenilen seviye ve hızda gerçekleşmemesi, yüksek güç tüketimine bağlı olarak elektrik faturalarınızın kabarık gelmesi ve en önemli husus olarak görülmesi gereken cihaz filtresinde biriken toz ve partiküllerin yol açtığı bakteri üremesi gibi nedenler sizlerin yaşam standardınızı olumsuz etkilemekte ve sağlığınızı tehlikeye sokmaktadır. Yılda en az 2 kere periyodik bakımlarının yapılması sizin ve cihaz sağlığını korunması için iklimlendirme uzmanları tarafından önerilmektedir.
Şile klima servisi sizlere profesyonel destek sunmakta olup yukarıda bahsedilen sorunların oluşumunu engeller ve olası arızaların tespitini yaparak gerekli önlem ve çözüm arayışları getirmektedir. Klimanızın varsa gaz dolumu ihtiyacını karşılar ve sorunsuz bir şekilde çalışır durumda sizlere teslimini gerçekleştirir.
7/24 erişim ve servis imkanı sunan firmamız %100 müşteri memnuniyeti odaklı olup siz değerli müşterilerimize kaliteli ve hızlı çözüm hizmeti sunmaktadır.

Klima bakımının yaptırmanın avantajları:

 • Cihazınız daha verimli çalışır ve performansı artar.
 • Olası arızaların önüne geçilir.
 • Klimanızın kullanım ömrü uzar
 • Enerji tasarrufu sağlanır.
 • Kötü koku ve su damlatma gibi sorunlar ortadan kalkar.
 • İstenilen sıcaklık seviyelerine daha hızlı ulaşılır.
 • Temiz hava solunarak hastalıkların önüne geçilir.
 • Elektrik faturalarınızda gözle görülür düşüş yaşanır.
 • Sevdiklerinizin ve sizin yaşam konforu korunur.

Mercan Klima Servisi olarak www.siteyönetim.com Projelerinde hizmet vermekteyiz.

Call Now Button
×