Sülüntepe Mah. Evliya Çelebi Cad. No:9 Pendik / İstanbul
+90 216 378 1612
info@mercanklimaservisi.com

Pendik Klima Servisi

Profesyonel Klima Servis Hizmetleri

Pendik Klima Servisi

Pendik Klima Servisi

Firmamız sizlere hızlı, garantili ve resmi servis hizmeti sunmaktadır. Sektörde 10 yıla aşkın tecrübesi ile en uygun fiyatlarla marka ve model fark etmeksizin servis imkanı sağlamaktayız. Bünyemizde bulunan mobil gezici ekiplerimizle 7/24 bakım, servis, onarım, montaj, kontrol gibi hizmetlerimizden hızlıca yararlanabilirsiniz.
Pendik klima servisi İstanbul’da Asya ve Avrupa yakası dahil Kocaeli’nde de hizmet sunmaktadır. Servis hizmeti kapsamında ürün onarım ve bakım hizmetlerimizde +6 ay garanti süresi ve ürün onarım ve parça tamiri gibi hizmetlerde daha detaylı bilgi almak için 0216 378 1612 numaralı çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Pendik Klima Montaj

Pendik Klima Montaj Servisi

Klima montaj işlemi cihazınızdan en iyi verim ve performans almanız açısından oldukça önemlidir. Amatörce veya yetkisiz kişilerce yapılan montaj işlemi klimalarda kalıcı hasarlara yol açabilmektedir. Ayrıca cihazınızın performansını direk etkiyerek istediğiniz ısıtma ve soğutma değerlerine ulaşımında gözle görülür artışlar söz konusu olur. Hava akışının sağlıklı gerçekleşmemesi cihazın fazlaca yorulmasına ve enerji maliyetlerinin artmasına bu da kullanıcı konforunu olumsuz etkilemektedir. Firmamız marka ve model fark etmeksizin her türlü iklimlendirme sistemlerinin montajını konusunda uzman personelleriyle sorunsuz gerçekleştirmektedir. Ücretsiz keşif hizmeti sunan firmamız sizlere uygun cihaz ve marka model seçiminde de yardımcı olmaktadır. Çalışma sırasında sizlerin ve ortamın güvenliğini ön planda tutarak çevreye ve doğaya zarar vermeden ve insanların rahatsız edebilecek gürültüden uzak işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz.
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Klima montajı ekonominiz ve sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Profesyonel yapılmayan bu tarz montaj ve bakım hizmetleri istenmeyen kazalara ve cihazda geri dönülmez hasarlara yol açabilmektedir. Uygun fiyat ve kaliteli hizmet almak istiyorsanız bizimle 0216 378 1612 numaralı çağrı merkezi numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Neden bizi tercih etmelisiniz?

 • 10 yıla aşkın deneyim ve profesyonel teknik kadro
 • Uygun fiyatlar ve ödeme kolaylıkları
 • 7/24 servis ve erişim imkanı
 • Çevre ve dostu hizmet
 • %100 müşteri memnuniyeti odaklı hizmet
 • Güvenilir ve şeffaf hizmet anlayışı

Pendik Klima Bakım

Pendik Klima Bakım Servisi

Klimalar günlük yaşantımızda sıklıkla kullandığımız cihazların başında gelmektedir. Yaz ve kış aylarında ortam ısınının dengelenmesinde önemli rol oynayan bu cihazlar bizlere kaliteli yaşam alanları yaratmaktadır. Klimalarda her elektronik ve mekanik cihazda olduğu gibi bakıma ihtiyaç duymaktadır. Özellikle hava sıcaklıklarının daha keskin olduğu yaz ve kış aylara girmeden klimaların eksik bakımlarını yaptırmak ve kontrollerini sağlamak uzmanlar tarafından önerilmektedir. Nitekim klima bakımının yapılmaması bizlere kötü koku, performans düşüklüğü, artan enerji faturaları ve daha da önemlisi istenmeyen solunum yolu hastalıkları ile karşımıza çıkmaktadır.
Kullanım sıklığına göre sayılar değişiklik gösterse de yılda en az 2 kez klima bakımlarının yapılması yukarıda bahsedilen sorunların ortadan kalkmasına ve cihazınızın kullanım ömrünün artması gibi olumlu sonuçları doğurmaktadır. Aksi halde bakımı yapılmayan klimaların yukarıda da belirtiğimiz gibi enerji sarfiyatı ve performans düşüklüğü gibi olumsuz sonuçlar doğurmasının yanı sıra cihaz filtresinde biriken toz ve partiküllerin bakteri oluşmana neden olması ve bu sayede başta solunum yolu hastalıkları olmak üzere baş ağrısı, burun kanaması, kronik yorgunluk, sinüzit gibi hastalıkları sağlığımız üzerinde ciddi etkiler söz konusu olabilmektedir.
Klima bakımları her ne kadar evde kendi başımıza yapılabilir bir iş gibi gözükse de işin aslının öyle olmadığı açıkça anlaşılmaktadır. Isıtma ve soğutma sistemleri teknikerleri tarafından klimanızın bakımlarının yapılması yukarıda bahsettiğimiz sağlık sorunlarının önüne geçebileceği gibi düşük maliyetler ile klimanızdan istediğiniz verim almanızı sağlayacaktır. Artan enerji faturalarından tasarruf etmek, istediğiniz ısıtma ve soğutma değerlerine daha hızlı ulaşmak, hava akışının daha temiz sağlanması ile birlikte sorunsuz ve temiz solunum yapmak gibi avantajları göz önünde düşündüğümüzde profesyonel destek alarak yaptırdığınız bakımın aslında oldukça uygun maliyetler ile yapıldığını görmüş olacaksınız.

Klima bakımı nasıl yapılır?

 • Cihaz iç ünite toz filtreleri sökülür ardından su ve temizlik malzemeleri ile yıkanır.
 • İç ünite paneli sökülerek özel ilaçlı solüsyon yardımıyla temizlenir.
 • Cihaz iç ünite evapatörü özel ilaç ve solüsyon yardımıyla itina ile dezenfekte edilir.
 • Petek araları açılarak hava ve ısı transferinin sağlıklı gerçekleşmesi sağlanır.
 • İç ünite hava çıkış fanları özel fırça ve solüsyonla temizlenir dezenfekte edilir.
 • İç ünite elektik akım ve kaçak kontrolü gerekli kontroller yapılır ve ölçümlenir sorun varsa düzeltilir.
 • İç ünite enerji besleme kablolarının kontrolü yapılır.
 • İç ünite ve dış ünite arasındaki bağlantı kablo ve boru hattının kontrolü yapılır.
 • Bakır boru hattının izolasyonu kontrol edilir.
 • İç ünite hava akışının kontrolü yapılır hava akışına engel olabilecek bir şey varsa sorun tespit edilir ve çözüm sağlanır.
 • Cihaz iç ünite fan pervaneleri ve balans kontrolü yapılır.
 • Cihaz üfleme ve ses kontrolü yapılır sorun varsa gerekli çözüm yollarına başvurulur.
 • Gaz kaçak ve basınç kontrolü yapılır gerekirse gaz dolumu gerçekleştirilir.
 • Dış ünitenin bakım kimyasalları ile yıkanması yapılır.
 • Dış ünite fan pervaneleri kontrol edilir ve balans ve kirlilik durumlarına bakılır.

Call Now Button
×