Sülüntepe Mah. Evliya Çelebi Cad. No:9 Pendik / İstanbul
+90 216 378 1612
info@mercanklimaservisi.com

Maltepe Klima Servisi

Profesyonel Klima Servis Hizmetleri

Maltepe Klima Servisi

Maltepe Bakım Onarım

Maltepe Klima servisi olarak müşterilerimize kaliteli hizmet en temel prensibimizdir. 2009 yılından beri çıktığımız bu yolda on binlerce müşterimize hizmet vererek sektörde en başta aranan firmalardan birisi olarak gurur duymaktayız. Klima servis hizmeti sağladığımız müşterilerimizden gelen şikayetleri değerlendirdiğimizde klimalarının soğuk veya sıcak üflememesi, klimalarının su damlatması, klima bakır borusunun yıpranmış veya hasarlı olmasından gaz kaçırma şikayeti, maalesef yapılan yanlış montaj işlemi sonrası oluşan gaz kaçırma şikayetleri, klima çalışır durumdayken elektrik şalterinin atması veya klimanın verimsiz çalışması gibi bunlara benzer bir çok sorun dile getirilmektedir.
Firmamız sizlerden gelen tüm arıza bildirimlerini anında değerlendirir ve çağrı merkezi çalışanlarımız tarafından yaptığınız görüşme neticesinde uzman ekiplerimiz yönlendirilir. Maltepe ilçesi ve tüm mahallelerine hizmet sağlayan firmamız gezici mobil servis araç ağı sayesinde hızlıca hizmet sağlamaktadır.

Maltepe Klima Montajı

Maltepe Onarım


Büyük özen ve dikkat göstererek aldığımız klimamızın montaj işlemi de bir o kadar önem arz etmektedir. Aldığımız klimamızın kalitesi ve teknolojisi ne kadar iyi olursa olsun doğru yapılmayan bir montaj işlemi cihazınızın performansını doğrudan etkileyerek istenmeyen sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Montaj işlemi muhakkak doğru kişilerce yapılması gerekmektedir. Montaj işleminde birçok parametre yer almaktadır; montaj işlemini yapan kişi veya kişilerin bilgi ve birikimi ve tecrübesi, montaj yapılacak yerin keşfi ve mekanın uygunluğunun analiz edilmesi, marka ve model analizi yaparak kullanılması gereken en uygun malzeme seçimini yapmak ve verimlilik kontrolü için gerekli diğer ölçümleri sağlamak gibi faktörlerin bir araya gelmesi gerekmektedir. Genel olarak doğru yapılmayan montaj işleminde yapılan hatalara baktığımızda başlıca olanlar; yanlış sigorta seçiminin yapılması, elektrik voltaj hataları, kod farkı, kalitesiz veya yanlış malzeme tercihi, iç ve dış ünitenin montajı için yanlış noktanın belirlenmesi vb. sorunlar karşımıza çıkmaktadır.
Montaj işleminde izlenmesi gereken aşamalar;
Montaj işlemi için mekanın uygunluğu kontrol edilir
Keşif yapıldıktan sonra iç ve dış ünitenin yer seçimi yapılır
İç ünitenin dengeli ve sabit durabileceği şekilde montaj yapılır
Drenaj hattı, ara elektrik tesisatı ve bakır boru hattı düzgün bir hat eşliğinde duvara sabitlenmesi sağlanır ve bağlantıları yapılır.
İzolasyon bakır boru hattının geçtiği bölge ihtiyaç duyulan dolgu malzeme ile doldurulur.
Ara tesisatın iç ve dış ünitelere bağlantısı yapıldıktan sonra herhangi bir kaçak riski olup olmadığı azot ile kontrol edilir.
Vakumlama işlemi ve sonrasında gaz dolumu gerçekleştirilir.
Cihaz tüm bağlantıları tekrar kontrol edildikten sonra cihaz çalıştırılır ve akım voltaj ölçümleri yapılır.
Klimanın performans ve verimlilik açısından kontrollü sağlandıktan sonra müşterilerin sorunsuz bir biçimde kullanımına sunulur.

Maltepe Klima Bakım Servisi

Maltepe Bakım


Hayatımızda önemli bir yer sahibi olan klimalar ev veya iş yerlimizin ısıtma ve soğutma işlevini görmektedir. Tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi klimalarda belirli aralıklarla bakıma ve temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Yaz ve kış aylarında sıklıkla kullandığımız bu cihazların yılda en az 2 kez bakımlarının yapılması gerekmektedir. Klimanızın düşük performans göstermesi veya beklenmedik faturalarla karşı karşıya kalmanızdaki temel neden bakım eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bu tarz şikayetlerin önüne geçebilmek adına profesyonel anlamda bu işi yapan firmamız ile 7/24 iletim sağlayarak hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
Klima bakımlarının yapılmaması cihaz ömrünün azalmasına neden olabileceği gibi sizi birçok hastalığa karşı savunmasız bırakabilir. Gözle görülemeyecek kadar küçük toz ve partiküller zamanla cihaz önünde bulunan filtrelerden geçerek iç ünite üzerine yapışarak reçine haline gelir. Bu durum ciddi olabilecek solunum yolu hastalıklarına davetiye çıkarmaktadır. Firmamız tüm Maltepe’deki mahallere hizmet vermektedir. Klimanızın tüm bakım ve kontrolleri uzman ekip kadromuzla cihazınızın ilk günkü gibi performans vermesi ve cihazının daha sorunsuz çalışarak daha iyi hava kalitesi ve konfor vermesi amaçlanmaktadır.
Klima bakımı neden önemlidir?
Sizin ve sevdiklerinizin sağlının korunması için önemlidir.
Cihazınızın optimum performans vermesi sağlanır.
Olası kötü koku ve bakteri oluşma riski önlenir ve daha temiz hava soluyarak yaşam konforunuz korunur.
Bakım sırasında ileride oluşabilecek arızaların tespiti gerekirse onarımı sağlanarak yüksek maliyetlerden kurtuluş sağlanır.
Cihaz gaz seviyesi kontrol edilir ve gerekli durumda takviyesi yapılır.
Cihaz bakımı yapılarak yüksek enerji maliyetinden kurtularak enerji tasarrufu sağlanır.

Call Now Button
×